Tipy a zaujímavosti

Masáž chodidiel

Po dobrom kúpeli osušte nohy uterákom a ešte zavlhka do nich votrite balzam. Môžete použiť grapefruitový alebo eukalyptový gél, ktorý podporí prekrvenie. Hebkosť nohám dodá výživný hutný krém. Pri natieraní nôh postupujte od končekov prstov až ku kolenám a striedajte krúživé pohyby s vertikálnymi ťahmi. Na masáž môžete vyskúšať aj loptička s plastovými mäkkými ostňami, ktorú si môžete gúľať pod chodidlami.

Masážou proti zimnej depresii

Krátke denné svetlo, zimné počasie a šedá obloha trápi v zimnom období mnohých z nás. Ak si chcete urobiť radosť, povzbudiť svoje telo a dodať mu potrebnú energiu pre každodenné úlohy, navštívte masážne štúdio, kde vaše zmysly pookrejú pri harmonických farbách, rôznorodých vôniach, tichej a jemnej hudbe. Oddajte sa liečivému dotyku, po ktorom sa prebudí životná energia, uvoľní nazbieraný stres a úplne sa rozpustí šedá depresia vo vašej mysli.

Masážou proti bolesti hlavy

Príčiny bolestí hlavy sú veľmi rôznorodé. Spolu s bolesťami končatín sa často vyskytujú ako sprievodné javy začínajúceho prechladnutia. Objavujú sa aj po užití veľkého množstva alkoholu či vyfajčenia priveľa cigariet, ako aj pri nedostatku spánku. Bolesti hlavy sú tiež časté u ľudí bojujúcich s nízkym tlakom. Zapríčiňovať ich môže však aj stuhnutie svalstva, predovšetkým v oblasti šije. Vinníkmi môžu byť aj duševné problémy či stres. Bolesti môžu byť búšiace, ťahavé, pichavé, dunivé, vŕtavé alebo tupé. Postihujú celú oblasť hlavy alebo len čelo, spánky, záhlavie a šiju.

Na zmiernenie problémov, môžete vyskúšať automasáž hlavy, pričom treba mať na pamäti niekoľko pravidiel:

  • hlavu masírujte špičkami prstov podobne, ako pri umývaní vlasov
  • pokiaľ máte vlasy krátke, môže pomaly v malých kruhoch masírovať oblasť spánkov a čelo kefou z prírodných štetín
  • pred osprchovaním môžete použiť pri masáži mandľový alebo sezamový olej. Naolejujte si aj tvár, pričom postupujte od nosa smerom k ušiam. Olej nechajte pôsobiť 15 minút, potom si umyte vlasy.

Masáž pre krásne prsia

Masáž pŕs je to najlepšie, čo pre nich môžete urobiť. Masáž pŕs má blahodarný vplyv nielen na ich pevnosť a vzhľad, ale aj na kvalitu a hustotu vlasov, pevnosť nechtov a zvyšuje aj chuť na sex. 3 tipy, ako na to:

  • položte ruku na vonkajšie strany pŕs a medzi palcom a ostatnými prstami stlačte ich mäkké tkanivo, až vám vykĺznu z jemného zovretia. Premasírujte priestor medzi ramenom a prsiami, zamerajte sa pri tom na krúživé pohyby.
  • obom rukami objímte jeden prsník, jemne ho potiahnite a stlačte ho. Masírujte ho drobnými krúživými pohybmi prstov.
  • experimentujte s rôznymi smermi a trasami dotykov, napríklad vyskúšajte pavúka: jednou rukou sa dotýkajte prsníka, druhou "preklepkávajte" jeden prst po druhom k hornej časti
Zamiluj sa do seba, staň sa magnetom a priťahuj k sebe lásku a krásu.